Hotelová a Obchodná akadémia Brezno

O múdrosti nášho starého slovenského porekadla sme sa presvedčili vo štvrtok, 9.októbra 2014, keď sme mali možnosť navštíviť firmu LKW WALTER vo Viedni. Je to veľká logistická firma zamestnávajúca ľudí zo 40 rôznych krajín, venujúca sa preprave po celom svete. 

Read more Koľko rečí vieš – toľko krát si človekom

„A opäť nás stiahli z krvi!“

14 10 2014

Mgr. Adriana Gašperanová

24. septembra sa Hoteláci a Obchoďáci opäť zapojili do celoslovenskej, humánnej akcie nazvanej Študentská kvapka krvi. Národná transfúzna služba Banská Bystrica tu vykonala 40 odberov, čo bolo najviac spomedzi všetkých stredných škôl v Brezne a celkovo odobrala cca 16 000 litrov tejto vzácnej tekutiny. Medzi darcami bolo 23 prvodarcov, ktorí prekonali svoj strach a rozhodli sa takouto formou pomôcť. Už teraz sa tešíme na výzvu, ktorá najbližšie príde v podobe Valentínskej kvapky krvi.

Read more „A opäť nás stiahli z krvi!“

ÚSPEŠNÝ VSTUP DO ŠPORTOVÝCH SÚŤAŽÍ

29 09 2014

Mgr. Anna Šulejová

Tak ako po iné roky, aj tento školský rok sa začal na športoviskách atletickými súťažami. 17. septembra sme sa zúčastnili na Memoriáli Márie Závarskej, kde príjemne prekvapili dievčatá. V behu 5 x 800 m sa obidve družstvá umiestnili na medailových pozíciách. 

Read more ÚSPEŠNÝ VSTUP DO ŠPORTOVÝCH SÚŤAŽÍ

K VÍŤAZSTVU V OKRESNOM KOLE POMOHLI PRVÁČKY

29 09 2014

Mgr. Anna Šulejová

23. septembra 2014 sme v studenom a veternom počasi na štadióne v Brezne úspešne absolvovali okresné kolo v cezpoľnom behu. V súťaži jednotlivcov sa naša Tatiana Krnáčová (I. D) umiestnila na 3. mieste, Beáta Zelenčíková (I. C) obsadila štvrté miesto. 

Read more K VÍŤAZSTVU V OKRESNOM KOLE POMOHLI PRVÁČKY

„Zvládli sme to“

26 09 2014

Mgr. Anna Šulejová

Minulý týždeň sme absolvovali trojdenný kurz ochrany zdravia človeka a prírody. Začali sme v telocvični, kde sme preukázali svoje schopnosti ako zdravotníci a dokázali sme, že sa vieme dobre orientovať v teréne.

Read more „Zvládli sme to“