Hotelová a Obchodná akadémia Brezno

MISS 2015 HA a OA Brezno

28 11 2015

Administrator

KABU 2015

02 11 2015

Administrator

Dňa 28. 10. 2015 (streda) sa na našej škole uskutočnilo slávnostné prijatie prvákov do školského kolektívu – KABU.  Prváci si pripravili program a tretiaci úlohy pre našich prvákov. Kabu organizovali tretiaci v rámci predmetu aplikovaná ekonómia.

Read more KABU 2015

TRI DNI „OBCHOĎÁKOV“ NA KOŽZ

07 10 2015

Administrator

V dňoch 16. – 18. septembra sme sa my - žiaci III. E triedy zúčastnili na kurze ochrany života a zdravia.

             V stredu sa nás pán profesor Krešák snažil naučiť strieľať zo vzduchovky. Väčšina to zvládla, no našli sa aj takí, ktorí šetrili papier a radšej strieľali vedľa. Poobede si pre nás p. profesorka Šulejová a p. profesorka Fašková pripravili štyri stanovištia a otestovali nielen naše vedomosti, ale aj kondičku. Na prvom stanovišti nás čakalo desať granátov. Stačilo trafiť päť z nich do označeného štvorca a mohli sme ísť na ďalšie stanovisko, na ktorom na nás čakali štyri topografické značky. Keď sme ako-tak povymýšľali názvy, presunuli sme sa k mape, kde sme mali vypočítať nadmorskú výšku určených bodov. Tvárili sme sa, že to vieme a išli sme na posledné stanovisko. Za úlohu sme mali určiť body pomocou buzoly. Dosť sme sa pri tom zabavili. Deň sme zakončili úpravou piesku na skákanie, a samozrejme, obedom. J

Read more TRI DNI „OBCHOĎÁKOV“ NA KOŽZ

Celoštátna olympiáda stredoškolákov SR

02 10 2015

Administrator

V rámci olympiády stredoškolákov Gaudeamus  Igitur  2015 sme sa so študentkami  zo ŠI pri HA zapojili do súťaže vo výtvarnom prejave na tému  „ Až na vrchol Olympu“, ktorú  vyhlásila Slovenská asociácia športu na školách. Tri žiačky z  II.B triedy  kreslením športových disciplín správne využili svoj voľný čas a my sme s radosťou prijali rozhodnutie odbornej poroty o umiestnení Klaudie Dubinovej, ktorá získala 2. miesto. Srdečne blahoželáme!

Read more Celoštátna olympiáda stredoškolákov SR

Perly ducha :)

11 05 2015

Administrator

študentské hlášky z písomiek a ústnych odpovedí

otázka: čo je atmosféra?
odpoveď: plynný obal Zeme, v ktorom sa nachádza mesiac, slnko, hviezdy...

Read more Perly ducha :)