Hotelová a Obchodná akadémia Brezno

prázdniny

29 06 2014

Administrator

Kolektív Hotelovej a Obchodnej akadémie v Brezne oznamuje svojim študentom, že slávnostný začiatok Školského roka 2014/2015 začína v utorok 2.9.2014 o 8:00 na školskom dvore

Read more prázdniny

„Super, boli sme v Rakúsku!“

26 06 2014

Administrator

Chceme sa s Vami podeliť o naše nezabudnuteľné zážitky. Obchodná akadémia sa aj tento rok zúčastnila týždenného pobytu v Rakúsku v projekte COMENIUS spolu s Nórskom, Rakúskom a Nemeckom. Bývali sme v škole HTL Mödling, ktorá má neuveriteľných 3500 študentov. 

Read more „Super, boli sme v Rakúsku!“

Keď atletika teší

26 06 2014

Mgr. Anna Šulejová

V srdci stredného Slovenska, v Banskej Bystrici,  sa dňa 3. júna 2014 uskutočnilo krajské kolo atletiky stredných škôl. Športovci a športovkyne si zmerali svoje sily v rôznych disciplínach. Študenti Hotelovej a Obchodnej akadémie sa zúčastnili súťaži v  týchto disciplínach: šprint na 100 m 200 m 400 m, oštep, skoky do výšky a do diaľky, beh na 800 m, beh na 1 500 m a všetko sa zakončilo štafetou 4 x 100 m. Snažili sme sa predviesť čo najlepšie výkony aj keď súperi boli veľa krát lepší ako my. Samozrejme na štart sme nastupovali s pocitom a myšlienkou „Nie je hlavné vyhrať, ale zúčastniť sa“.  J A preto asi najkrajším úspechom bola moja neočakávaná výhra v behu na 1 500 m, ktorá znamenala postup na Majstrovstvá Slovenska do Nových Zámkov. Všetci sa tešili spolu so mnou, najviac asi pani profesorka Šulejová a moja kamarátka Miriam Tumidajová  a bez ich povzbudzovania a úžasných tréningov pána Šuleja by som to nedokázala, takže touto cestou sa im chcem srdečne poďakovať. Nakoniec sme si  spolu s Dominikou Strelcovou a Scarlett Zacharovou, ktoré sa umiestnili v skoku do výšky na druhých miestach, prevzali ocenenia a s dobrým pocitom,  úsmevom a novými skúsenosťami sme sa vydali domov do Brezna. 

Read more Keď atletika teší

Na celoslovenskom finále súťaže Môj projekt pre región, ktorú každoročne organizuje Junior Achievement, n. o.  Slovensko v Banskej Bystrici získala krásne ocenenie – 3. miesto Martinka Kubandová z II. C triedy  so svojim projektom -  Horehonský zábavný  geocaching. Martinke srdečne gratulujeme!


  

Školské kolo súťaže Mladý účtovník

11 06 2014

Ing. Iveta Aschenbrierová

9. júna 2014 si zmeralo svoje sily 20 nádejných  účtovníkov OA a HA. Súťaž bola určená žiakom, ktorí prvý rok prenikali do tajov účtovníctva. Aj tohto roku bol o ňu  medzi študentmi záujem  a  so „šibeničkami“ si hravo poradili.  Najlepšie výsledky dosiahli títo účtovníci:

Read more Školské kolo súťaže Mladý účtovník