Skoč na obsah Skoč na menu
Hore
Dnes je Nedeľa 28.11.2021.
Meniny má Henrieta, zajtra Vratko.

logo

Dajte o sebe vedieť

Harmonogram vývozu triedeného odpadu - doplnenie

Oznamujeme občanom, že dňa 29.novembra 2021 (pondelok), bude zabezpečený odvoz PLASTOV z rodinných domov v meste Bytča a mestských častiach, a dňa 30. novembra 2021 (utorok) v mestských častiach Hrabové a Hliník nad Váhom.


24.11.2021

Vitamínové balíčky pre seniorov.

Mesto Bytča daruje všetkým seniorom od 60 rokov vitamínový balíček. Vitamínový balíček dostanú aj občania, ktorí dovŕšia vek 60 rokov v roku 2022.

V časoch chrípkových vírusov a stále pretrvávajúcej zlej pandemickej situácie, kedy stále nie je možné stretávať sa so seniormi, sa vedenie mesta aj touto cestou snaží podporovať a chrániť svojich občanov.

Vitamíny si môžu všetci spomínaní seniori vyzdvihnúť s občianskym preukazom každý pracovný deň v čase od 9:00 hod. do 11:30 hod. a od 12: 30 hod. do 16,00 hod. v Dome kultúry v Bytči, Treskoňová 814/3, 014 01 Bytča a to od 25.11.2021 - balíček môže prebrať aj rodinný príslušník, prípadne iná poverená osoba, ktorá sa preukáže svojim OP a podpíše prevzatie balíčka.

Občania mestských častí budú informovaní o prebratí balíčkov svojimi poslancami.


24.11.2021

OZNAM - Očkovanie proti ochoreniu COVID-19 v Bytči.

Vážení občania, v rámci vakcinačného plánu Žilinského samosprávneho kraja a v snahe sprístupniť očkovanie pre všetky vrstvy obyvateľstva príde v stredu  1. 12. 2021 do mesta Bytča výjazdová očkovacia skupina VAKCI ZUZKA.

Očkovanie bude prebiehať v čase od 13:00 hod do 17:30 hod v Dome kultúry v Bytči.

V tomto čase má možnosť každý, kto prejaví záujem, nechať sa zaočkovať jednodávkovou vakcínou Janssen od spoločnosti Johnson & Johnson bez predošlej registrácie. Treba si so sebou priniesť občiansky preukaz a poisteneckú kartičku.


23.11.2021

OZNAM - PREVÁDZKA MOM V BYTČI

Mobilné odberové miesto Bytča, S. Bíroša 660 v Bytči je otvorené Pondelok - Nedeľa v čase od 07:00 h.-10:45 h./ 13:00 h.-16:45 h.

Ag test - 15,- EUR

PCR test 59,- EUR a výsledok už od 21:00 daného dňa

PROTILÁTKY po očkovaní a prekonaní Covid-19 od 16,90 .- EUR


23.11.2021

Pozvánka na zasadnutie Mestského zastupiteľstva

Podľa § 12, ods. 1 zákona č. 369/90 Zb. o obecnom zriadení zvolávame zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Bytči, ktoré sa bude konať dňa 24. 11. 2021 (streda) o 14,00 hodine v sále na prízemí Domu kultúry v Bytči.


19.11.2021

Oznámenie o prerušení distribúcie elektriny

Vážená obec/mesto, v zmysle ustanovenia § 31 odsek 2 písm. t) zákona č. 251/2012 Z.z. o energetike a o zmene a doplnení niektorých zákonov v platnom znení Vám oznamujeme, že v termíne od: 13.12.2021 07:30 do: 13.12.2021 16:30, bude vo Vašej obci prerušená distribúcia elektriny z dôvodu plánovaných prác na zariadeniach distribučnej sústavy prevádzkovateľa distribučnej sústavy spoločnosti Stredoslovenská distribučná, a.s.. Obmedzená distribúcia elektriny bude pre odberné miesta a lokality vo Vašej obci uvedené v prílohe tohto oznamu - link


19.11.2021

STANISLAV BÍROŠ.

STANISLAV BÍROŠ.

Dňa 12. 11. 2021 si pripomíname 120 rokov od narodenia nášho slávneho rodáka menom Stanislav Bíroš. Narodil sa 12. 11. 1901 a zomrel 19. 09. 1983. Stanislav Bíroš je pochovaný v Bytči na cintoríne so svojou manželkou. V meste Bytča je po ňom pomenovaná ulica a v tejto ulici stojí dodnes aj jeho dom. V súčasnosti sa v ňom nachádza byt a predajňa plávajúcich podláh a bytových doplnkov. Mestský klub Klub muzeálnej a galerijnej spoločnosti v Bytči zachránil umelecké predmety, ktoré sa nachádzali v dome Stanislava Bíroša. Tieto predmety boli uložené v budove Polikliniky a teda konkrétne v pivnici pri väzenskej cele v budove bývalého Okresného úradu. Za aktívnej účasti bývalého riaditeľa školy Mgr Rudolfa Takáča boli tieto predmety prevezené do budovy školy, kde boli uskladnené. V súčasnosti sú inštalované vo foaye Domu kultúry... » čítaj viac » 12.11.2021


Príhovor primátora mesta pri príležitosti mesiaca úcty k starším

primatorfoto.jpg

Milé dámy, milí páni, vážení občania nášho mesta!

Žijeme zložité časy. Našim predkom by zrejme pripadali naproti vojnám a biede, ktoré prežili, jednoduché.... Nebolo by však správne podceňovať pandémiu a všetko to, čo nám do životov priniesla. Od chorôb, cez stratu blízkych, až po lockdowny, karantény a absenciu sociálneho kontaktu. Vaša generácia to pociťuje najviac. Samozrejme všetci vás chceme chrániť a opatreniami zariadiť, aby ste zostali zdraví.

V minulom i v tomto roku sú opatrenia tak prísne, že sme pre vás nemohli zorganizovať, ako po iné roky, kultúrny program v Dome kultúry. Chceme vám pripomenúť, že na vás nezabúdame, že si vážime statočnú prácu, ktorú ste vykonali. Väčšina z vás ste už na zaslúženom odpočinku, mnohí z vás s hlbokou úctou a citom pomáhate vychovávať vnúčatá, vštepujete im cit a úctu ku všetkým hodnotám života.

Šťastie človeka nespočíva v jeho spokojnosti, ale v tom, koľko ľudí urobil šťastnými. Múdrosť nie je v tom, koľko toho vie človek sám, ale v tom, ako svoju múdrosť vie odovzdávať iným. A vy, naši seniori, stále odovzdávate svoje životné skúsenosti mladším, svojim deťom, vnukom a mnohí už i pravnukom. Lebo váš život nebol ľahký. Ale tie roky uleteli ako deti z rodného hniezda. Všeličo dali, všeličo vzali, všeličím život naplnili. Menia sa ľudia a mení sa i naše mestečko. Mnohí z vás majú na jeho stvárňovaní svoj osobný podiel. I za to vám chcem dnes poďakovať.

Pribúdajúce roky vôbec nie sú dôvodom na nostalgiu, a najmä nie u vás, lebo obzretie späť na vaše dielo plné tvorivosti a neutíchajúceho elánu nás nabáda k optimizmu. Úcta, láska, porozumenie, trpezlivosť a uznanie autority starších by sa mali premietať v každodennom živote ako samozrejmosť. Úctu si nemožno načasovať ani naplánovať na jeden mesiac v roku. Raz budeme všetci starí a po statočne vykonanej práci budeme aj my potrebovať pomoc druhých rovnako, ako ju starší ľudia potrebujú dnes.

Vážení spoluobčania! V mene svojom a v zastúpení mesta vám ďakujem za vašu celoživotnú prácu, želám vám z celého srdca, aby ste veľa rokov pobudli v zdraví a v šťastí medzi svojimi najdrahšími a medzi nami všetkými. Nech je váš život naplnený dobrým zdravím, priaznivým ovzduším a spokojnosťou! V pokoji užívajte život v kruhu svojich najbližších. Nech je vaša jeseň života pokojná a slnečná. Nech sú dni vášho zrelého veku prepletené vďačnosťou nás všetkých. Želám vám, aby vám nezhaslo nadšenie pre všetko dobré a krásne, čo vás v živote obklopuje. Nedopustite, aby vám v srdci vyhasla láska k ľuďom.

primátor mesta

Ing. Miroslav Minárčik


30.10.2021