Dr. Jaroslav Stahl, prekladateľ a tlmočník, Jurigovo nám. 5, 841 04 Bratislava

Vitajte na mojej WWW stránke!

Deutsch

Na tejto stránke nájdete najdôležitejšie informácie o mojich prekladateľských a tlmočníckych službách, spolu so zákazníckymi referenciami a modalitami spolupráce. Mojimi prioritami sú precíznosť, profesionálna kvalita a dobré ceny. Som absolventom univerzitného tlmočnícko-prekladateľského štúdia s bohatými praktickými skúsenosťami zo spolupráce s mnohými renomovanými zákazníkmi už od začiatku 90. tych rokov.

Moje pracovné jazyky sú nemčina a angličtina.

Aké konkrétne služby Vám teda môžem ponúknuť?

V nemeckom jazyku ponúkam simultánne kabínové tlmočenie, konzekutívne tlmočenie prednášok, rokovaní, školení a iných podujatí, v anglickom tlmočenie rokovaní a školení (konzekutívne).

Pracujem najmä v oblasti ekonomiky, manažmentu firiem ale aj technických odborov, ekológie no aj v spoločenskej a kultúrnej sfére. V týchto odboroch mám aj dlhoročné prekladateľské skúsenosti. Okrem iného však prekladám aj krásnu literatúru (aj do nemeckého jazyka) a zaoberám sa napr. aj prekladom titulkov filmov. Na záver niekoľko referencií z radov zákazníkov:

AZZZ, Siemens, Slovenský plynárenský priemysel, ABB, M.E.S.A.10, Management Partners, Slovensko-rakúska obchodná komora, Slovensko-nemecká obchodná a hospodárska komora, najvyššie štátne orgány a inštitúcie, nadácie (Konrad Adenauer Stiftung v SR), Weinviertel Management (NÖ),Eurovia-DE, veľvyslanectvá krajín z nemeckej jazykovej oblasti, Slovenský futbalový zväz a zákazníci v Rakúsku a SRN.

Ak chcete mať preklad hotový alebo tlmočenie zariadené čo najrýchlejšie, volajte 02 /4444 2271 alebo 0903/769 909.

Môj email je: stahlj@slovanet.sk kam môžete posielať aj texty prekladov.

Cenové a dodacie podmienky závisia od objemu a požadovaného termínu dokončenia konkrétneho prekladu, t.zn. dohodou, za preklad z nemčiny alebo angličtiny do slovenského jazyka účtujem spravidla menej. U korektúr sa samozrejme sústreďujem na logickú opravu textu, ktorú korekčné programy typu "spell-checker" nedokážu.

Teším sa na našu spoluprácu!

Viac informácií tu