OVERTE SI

Akvizície Slovanetu prinášajú ovocie pre klientov

Spojenie s ďalšími poskytovateľmi podporilo transformáciu na integrátora komunikačných služieb pre firemný sektor

Posledné dva roky boli na slovenskom trhu internetovej a dátovej komunikácie v znamení niekoľkých vĺn akvizícií menších poskytovateľov spoločnosťami s podielom zahraničného kapitálu. Ako sa ukázalo, v mnohých prípadoch išlo najmä o rýchle získanie významného podielu na infokomunikačnom trhu Slovenska. "Pred takouto alternatívou sme v minulom roku stáli aj my v Slovanete", hovorí Viktor Ölschléger, výkonný riaditeľ jedného z najväčších poskytovateľov komunikačných služieb, "uprednostnili sme však cestu zlúčenia s takými firmami pôsobiacimi na vtedajšom trhu, ktoré by okrem veľkého počtu vlastných klientov priniesli posilnenej spoločnosti aj pridané hodnoty v podobe technologických alebo obchodných skúseností".

Slovanet takto v minulom roku kúpil napríklad firmu Netax, s.r.o., významnou posilou sa však stalo najmä spojenie aktivít so spoločnosťou ViaPVT, a.s., ktorej pracovníci disponujú dlhoročnými skúsenosťami v oblasti prevádzkovania územne rozsiahlych komunikačných sietí pre veľké slovenské a medzinárodné firmy. Uvádzanie nových produktov, najmä z oblasti bezpečnosti prenosu informácií priniesli ViaPVT pozíciu technologického lídra trhu komunikácie pre stredné a veľké podniky. Slovanet získal týmto krokom ako jediný slovenský poskytovateľ vnútornú sieť postavenú na dvoch nezávislých telekomunikačných operátoroch a oddelenú sieť pre zákazníkov privátnych sietí s vysokým bezpečnostným štandardom.

Po nevyhnutnom čase potrebnom na realizovanie spojenia infraštruktúry pôvodných firiem poskytuje dnes Slovanet firemným klientom komplexné komunikačné služby na kľúč. "Jedinečnosť spočíva práve v tom, že v súčasnosti dokážeme uspokojovať všetky podnikové komunikačné potreby vlastnou ponukou integrovaných služieb. Náš klient tak od jedného dodávateľa dostáva služby virtuálnych privátnych sietí (VPN), pripojenia na internet, kvalitné hlasové služby, riešenia pre elektronické obchodovanie, to všetko s aplikáciou vysokých bezpečnostných štandardov, ktorými sme už na našom trhu známi. Zvyčajne je v prípade potreby zásahov do komunikačného systému nevyhnutná náročná súčinnosť viacerých subjektov. Klient Slovanetu má naproti tomu istotu, že o všetko potrebné sa postaráme my ako jeho integrátor komunikačných služieb.", uzatvára V. Ölschléger.